5 лютого 2019 року у ЗОШ І-ІІ ст.с.Скобелка відбувся ряд заходів з нагоди «Дня безпечного Інтернету» під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
Усе частіше бачимо молодь, підлітків і дітей, які замість звичайного спілкування та жвавих ігор обирають віртуальну реальність ґаджета. Звісно, можна сказати, що інакше і не може бути у світі сучасних технологій. Однак, якими можуть бути наслідки? Вчителі інформатики закладу організували перегляд учнями 8 класу трьох змістовних мультфільмів, які допомогли у невимушеній формі розповісти про переваги і недоліки сучасних технологій.
Кожен прагне знайти свою «другу половинку» та мріє про романтичні стосунки, в яких є кохання, взаємоповага та спільні інтереси. Вчитель інформатики Климюк Наталія Вікторівна провела для учнів 7-9 класів урок «Інтимне селфі – жарт чи небезпечний ризик?», на якому обговорила з учнями такі поняття, як секстинг та онлайн-грумінг. Діти дізнались, як вберегти себе в мережі від подібних явищ та що робити, якщо така ситуація вже трапилася в їхньому житті.
Лише 15% підлітків володіє інформацією про ризики, з якими вони можуть стикатися в мережі Інтернет, та менше половини мають уяву про елементарні засоби безпеки. Мало хто з них замислюється, які наслідки у дорослому житті можуть мати бездумно розміщені у мережі у підлітковому віці провокативні або інтимні фото.
Практичний психолог школи Свистун В.П. провела тренінг «Безпека в Інтернеті» для учнів 8-9 класів. Діти активно прийняли участь у обговоренні, де кожен мав змогу висловити власну думку і своє бачення. Проте більшість погодилась з фактом існування прихованої небезпеки, яка може загрожувати окремим людям та суспільству в цілому при надмірному захопленні сучасними технологіями.
Також учні 5-9 класів пройшли тест на виявлення комп’ютерної залежності.
З учнями 5-6 класів була проведена бесіда «Безпечний Інтернет. Я та соціальні мережі». Девізом бесіди був вислів: Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування. Вчитель ознайомила учнів із роллю та значенням соціальних мереж у сучасному світі, дослідили вплив соціальних мереж на свідомість молоді.
Саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього. |