Неділя
14.04.2024
12:00
Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 190
Друзі сайту
FILE VIEW
Вітаємо Вас на сайті ЗОШ І-ІІ ступеня с.Скобелка
Головна » 2018 » Грудень » 20 » Проведення акції “16 днів проти насильства”
22:23
Проведення акції “16 днів проти насильства”

Найвищою цінністю будь-якої держави, є людина, її життя і здоровя, честь і гідність, недоторканість та безпека. Тому, з метою привернення уваги учнівської молоді, батьків, до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми у загальноосвітніх навчальних закладах з 25 листопада по 10 грудня було організовано проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Під час  акції було проведено перегляд відеороликів щодо Конвенції з прав дитини в якості соціальної реклами стосовно профілактики насилля.  Організували виставку у бібліотеці «16 днів проти насильства». Проведено  конкурс малюнків- колажів «Ми проти насилля в сім’ї». Проводились бесіди з старшокланиками «Запобігання насильству в сім’ї», а також було проведено практичним психологом  анкетування в старших класах на тему «Взаємини в сім’ї».

Проведені виховні заходи стануть приводом для аналізу власних дій, вчинків, які сприятимуть вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

Пам’ятка учням

1. ПАМ’ЯТАЙТЕ, ЩО НАСИЛЬСТВО НАД ВАМИ, ЗДІЙСНЕНЕ ВАШИМИ БАТЬКАМИ, НЕ Є НОРМОЮ ЖИТТЯ.НАСИЛЛЯ – НЕПРИПУСТИМА РІЧ У СТОСУНКАХ ЛЮДЕЙ.
2. У СІМ’Ї ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ТЕ, ЩОБ ДО ВАС СТАВИЛИСЯ З ПОВАГОЮ, НЕ ОБРАЖАЛИ.
3. ПАМ’ЯТАЙТЕ НЕОБХІДНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ: ЗОКРЕМА, НЕ ВАРТО ТУТ ЖЕ КИДАТИСЯ НА ДОПОМОГУ, КОЛИ ТАТО Б’Є МАМУ, ОСОБЛИВО КОЛИ ВІН - З НЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ В РУКАХ; ВАШЕ ЗАВДАННЯ – ЯКОМОГА ШВИДШЕ СХОВАТИСЯ, ЗАЛИШИТИ ДОМІВКУ ВЗАГАЛІ – НА ДОПОМОГУ ПОКЛИЧТЕ ДОРОСЛИХ, ЯКІ КРАЩЕ ЗНАЮТЬ, ЯК ДІЯТИ ЗА ТАКИХ ОБСТАВИН.
4. ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ЗАХИСТ, ЯКЩО НАВІТЬ НАЙРІДНІШІ ЛЮДИ ПРИНИЖУЮТЬ ВАШЕ ГІДНІСТЬ.
5. ПОДІЛІТЬСЯ СВОЇМИ ПРОБЛЕМАМИ З УЧИТЕЛЕМ, КЛАСНИМ КЕРІВНИКОМ, ПСИХОЛОГОМ, ЗВЕРНІТЬСЯ ДО МІЛІЦІЇ.
6. НЕ ВІРТЕ У ПОГРОЗИ З БОКУ КРИВДНИКІВ.
7. ВИ МАЄТЕ ПРАВО ВИСЛОВЛЮВАТИ І ВІДСТОЮВАТИ СВОЮ ДУМКУ. ЧІТКО І ОДНОЗНАЧНО ВИСЛОВЛЮЙТЕ ОСУД ЩОДО НАСИЛЬНИЦЬКОЇ ПОВЕДІНКИ ВЗАГАЛІ.
8. ЗНАЙТЕ, КОЛИ ВАС ПОСТІЙНО КОНТРОЛЮЮТЬ, ПРИНИЖУЮТЬ, ПРИМУШУЮТЬ ДО ЧОГОСЬ, ВИКОРИСТОВУЮТЬ В СПІЛКУВАННІ З ВАМИ ЛАЙЛИВІ СЛОВА – ЦЕ НАСИЛЬСТВО.
9. НЕ ВВАЖАЙТЕ, ЩО ВИ ЗАСЛУЖИЛИ НА ТАКЕ СТАВЛЕННЯ З БОКУ ДОРОСЛИХ. НІХТО, В ТОМУ ЧИСЛІ ВАШІ БАТЬКИ, РІДНІ, НЕ МАЄ ПРАВА ПРИНИЖУВАТИ ВАС, ПОВОДИТИСЯ ЖОРСТОКО СТОСОВНО ДИТИНИ – ЦЕ КАРАЄТЬСЯ ЗАКОНОМ. В СІМЕЙНОМУ КОДЕКСІ (СТ.. 150, Ч. 7) НАПИСАНО: «ЗАБОРОНЯЮТЬСЯ ФІЗИЧНІ ПОКАРАННЯ ДІТЕЙ БАТЬКАМИ. ТА ІНШІ ВИДИ ПОКАРАНЬ ЯКІ ПРИНИЖУЮТЬ ЛЮДСЬКУ ГІДНІСТЬ. ДИТИНА МОЖЕ ПОДАТІ ДО СУДУ, ДО ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ЯКЩО ВИХОВАННЯ НЕ НАЛЕЖНЕ».
10. НАВЧАТЬСЯ РОЗРІЗНЯТИ ПОНЯТТЯ «ДОБРО» І «ЗЛО». ВСЕ, ЩО ПРИНИЖУЄ ЛЮДСЬКУ ГІДНІСТЬ – Є ЗЛО, ВСЕ, ЩО ЗВЕЛИЧУЄ ГІДНІСТЬ ЛЮДИНИ – ДОБРО.

 

Пам’ятка батькам

1. ПАМ’ЯТАЙТЕ, ЩО ПЕРШИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ЖИТТЯ ДЛЯ ДИТИНИ Є ТА СІМ’Я В ЯКІЙ НАРОДИЛАСЯ ДИТИНА. ЗАВДАННЯ ОБОХ БАТЬКІВ ПОЛЯГАЄ В ТОМУ, ЩО СТВОРИТИ В СІМ’Ї АТМОСФЕРУ ЛЮБОВІ, ДОВІРИ, ДУХОВНОГО НАСТРОЮ ТА КОМФОРТУ.
2. НЕ ДИВІТЬСЯ НА ДИТИНУ ЯК НА ОСОБИСТУ ВЛАСНІСТЬ. ВИ ДАЛИ ДИТИНІ ФІЗИЧНЕ ТІЛО, А ДУША ІЇ НАЛЕЖИТЬ СВІТОВІ. СПРИЙМАЙТЕ ДИТИНУ ЯК ОСОБИСТІСТЬ ЄДИНУ, УНІКАЛЬНУ І НЕПОВТОРНУ.
3. НЕ ВИРАЖАЙТЕ ЧАСТО СВОГО НЕЗАДОВОЛЕННЯ, КРИТИКИ – ЦЕ ТІЛЬКИ ПОРОДЖУЄ АНТАГОНІЗМ В СТОСУНКАХ ДІТЕЙ І БАТЬКІВ.
4. ДАВАЙТЕ ДІТЯМ МОЖЛИВІСТЬ ВІДЧУВАТИ ВАШЕ ВИЗНАННЯ І СХВАЛЕННЯ.
5. НІКОЛИ НЕ СТАРАЙТЕСЬ ЗАПЕВНИТИ ДИТИНУ В ТОМУ, ЩО ВОНА ПОГАНА.
6. БУДЬТЕ ТАКТОВНИМИ В СТОСУНКАХ З ДІТЬМИ.
7. ДАВАЙТЕ ПРИКЛАД ЕМОЦІЙНОГО САМОКОНТРОЛЮ І ВИТРИМКИ.
8. ПОКАЗУЙТЕ ПРИКЛАД ПОЗИТИВНИХ ДІЙ ТІ ВЧИНКІВ ДІТЯМ НЕ НА СЛОВАХ, А В КОНКРЕТНИХ СПРАВАХ.
9. НАСИЛЬСТВО НАД ДІТЬМИ – ЦЕ ПРОТИПРИРОДНИЙ АКТ, ЯКИЙ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ЗАКОНОМ. ТАК, В СІМЕЙНОМУ КОДЕКСІ СКАЗАНО ТАКЕ: «ЗАБОРОНЯЮТЬСЯ ФІЗИЧНІ ПОКАРАННЯ ДІТЕЙ БАТЬКАМИ ТА ІНШІ ВИДИ ПОКАРАНЬ, ЯКІ ПРИНИЖУЮТЬ ЛЮДСЬКУ ГІДНІСТЬ. ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА НАЛЕЖНЕ БАТЬКІВСЬКЕ ВИХОВАННЯ».
10. ЗАВЖДИ ДАВАЙТЕ ДИТИНІ ШАНС НА ПРАВО БУТИ КРАЩОЮ.
11. ПАМ’ЯТАЙТЕ, ЩО В СІМ’Ї ДИТИНА ПІЗНАЄ, ЯК ВЗАЄМОДІЯТИ З ІНШИМИ ЛЮДЬМИ, ЯК СТАВИТИСЯ ДО СЕБЕ І ДО ОТОЧЕННЯ, ЯК УПОРАТИСЯ З ТРУДНОЩАМИ І, ЗА ВЕЛИКИМ РАХУНКОМ, ЩО ТАКЕ ЖИТТЯ.

 

Телефонуй на Національну «Гарячу лінію» з питань протидії насильству та захисту прав дитини,
щоб отримати допомогу –386 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар)

Види насильства

 • побиття
 • знущання
 • приниження
 • присилування
 • примус
 • безпідставне покарання
 • ігнорування
 • економічний контроль
 • примус до шлюбу
 • сексуальні домагання
 • примус до проституції
 • державний тиск
 • фемінізація бідності
 • секс-продаж
 • зґвалтування
 • секс-насильство
 • брудні лайки, образи
 • маніпулювання
 • моральний та психологічний тиск
 • звинувачення, формування почуття провини
 • насильне обмеження, в тому числі й інформаційне
 • ізоляція (наприклад, заборона працювати)
 • насилля на національному ґрунті
 • насилля на релігійному ґрунті

Що зробити, щоб припинити знущання?

Існує багато ефективних методів для учителів та батьків, які хочуть припинити знущання. Важлива відправна точка – усвідомлення, що багато знущань відбувається поза полем зору учителів та батьків, і що багато жертв знущань не хочуть повідомляти дорослих про свої проблеми. Причини різні: їм може бути соромно за те, що вони жертви, їм страшно від того, що дорослі не зможуть, або не захочуть допомогти вирішити проблему або звинуватять у тому, що трапилося.

Дорослі для ефективного втручання повинні переглянути свої власні погляди на міжособистісну поведінку. Багато вчителів та батьків радять дітям не скаржитися й вирішувати свої проблеми самостійно. Проте, в ситуації знущань існуєдисбаланс сили,за якого жертва завжди програє та зазнає найгіршого: приниження людської гідності, образ, фізичного болю, матеріального збитку тощо. І жертва, і ті, хто знущається, потребують допомоги та втручання для припинення цієї жахливої поведінки.

Важливі методи припинення знущань:
·забезпечення гарного нагляду за дітьми;
·ефективні наслідки для тих, хто знущається;
·добрі канали спілкування між вчителями та батьками;
·надання дітям можливості розвивати хороші навики міжособистісного спілкування;
·створення такої соціальної атмосфери підтримки та позитивного ставлення до всіх, у якій агресивність та знущання неприйнятні для більшості.

Необхідно змінити суспільну думку і привчати дітей до того, що не соромно розповісти дорослим про неподобства і знущання, захищаючи невинного, якщо вже немає інших способів. Це допомога, а не присоромлювання! У школах потрібно обговорювати цю тему, а не замовчувати її, аджедушевно і фізично страждають діти!І навіть, якщо це одна дитина, закривати очі на її страждання – злочин. Агресію дуже важко зупинити без фахівців – психологів та соціальних педагогів, без суспільного обговорення причин, окремих випадків, без загального осуду, без впровадження у свідомість дітей і дорослих неприпустимості виявлення приниження особистості, заподіяння фізичного і морального (душевного) болю людині.

Як зупинити насильство, що відбувається в школі (поза школою)

1.Ігноруй, не відповідай емоційно, не «танцюй під дудку» ґвалтівника.
2.Дай агресору можливість зупинитися (наприклад: «Якщо ти не зупинишся, я буду змушений все розповісти дорослим»).
3.Залишцю ситуацію, піди від неї в інше місце (наприклад, зміни свій маршрут). Це не ознака слабкості!
4.Попроси допомоги. Це не ознака слабкості чи боягузтва! Ти захищаєш себе, своє здоров’я, своє життя!
Якщо пункт 1 не спрацював, переходь до 2, якщо і він не спрацював, переходь до 3, далі – сміливо до наступного.
Зберігай рівновагу і спокій!!! Ти маєш право захищати себе!!!

Наслідки знущань для жертви:

 • пропуски занять;
 • зниження успішності;
 • дратівливість;
 • поганий настрій;
 • слізливість;
 • зацькованість;
 • думки про перехід до іншої школи;
 • страх тощо.

Особистісні наслідки для агресора

Шкоду він завдає собі, коли не хоче відповідати за свої дії і спеціально заподіює шкоду іншим – він руйнує себе, своє здоров’я, адже лють, жорстокість, нелюдськість і злість руйнують його нервову систему, імунітет і хвороби неминучі.

Рекомендації для агресора (кривдника)

1.Якщо заподіюєш шкоду іншим, спробуй згадати (уявити), як ти почувався, коли (якби) з тобою чинили так само.
2.Пам’ятай.Ти теж маєш право одержати допомогу і є люди, які тобі зможуть допомогти і зрозуміти, що саме змушує тебе заподіювати біль іншим.

Ти теж маєш право почуватися захищеним!

Кожна людина (дитина) має право на повагу, безпеку і допомогу у важку хвилину!

Кожна людина (дитина) має почуватися захищеною!

Кожна дитина має право жити вільно, у безпеці, не відчуваючи страху!

Рекомендації дорослимяк допомогти дітям зрозуміти свої почуття

 • дайте дитині додаткову підтримку, підбадьорте її та будьте чуйні, терпимі, коли вона перебуває у стресовому стані, адже діти показують свої страждання та хвилювання за допомогою різної поведінки – надчутливою, замкненої, пустотливою;
 • будьте чуйні до почуттів, які виражає дитина словесно та іншим шляхом;
 • допоможіть дитям навчитися казати про свої почуття замість того, щоб дитина просто замкнулася;
 • навчіть вирішувати проблеми словесно, а не фізично; методом знаходження кращих способів для того, щоб впоратися з ситуацією;
 • допоможіть дітям заспокоюватись самостійно, коли вони прикро вражені. Наприклад, іноді діти старшого віку необхідно просто більше часу побути на одинці, тоді як молодші діти мають потребу в чутливій близкості з рідними;
 • проводьте співбесіди про почуття дитини, проектуючи ситуацію, яка його засмучує, на себе, виражаючи Ваші власні почуття (наприклад, «Мені стає сумно, коли я сперечаюся зі своїми друзями, можливо, тобі також»);
 • переконайте дитину, що у всіх дітей виникають почуття за певних обставин (наприклад, «Іноді діти лякаються і це нормально», «якщо щось не працює, це тебе дратує», «коли тебе дражнять, ти ображаєшся»);
 • діти молодшого віку потребують допомоги, щоб навчитися відмічати свої почуття. Це допомагає їм ввійти в емоції, біль, точно розпізнати їх та правильно впоратися з ними (наприклад, «Думаю, що ти плачеш тому, що ти стомився(лась), «Я знаю, що діти відібрали твій м’яч, і це тебе прикро вразило»);
 • іноді дітям легше відповісти на коментар, ніж на пряме питання, якщо щось не так ( наприклад, «Сашко, ти виглядаєш дещо засмученим. Напевно, ти думаєш про свою мамусю…»);
 • буває так, що дитині легше коментувати свої почуття в контексті почуттів більшості дітей ( наприклад, «Більшості дітей стає моторошно та сумно, коли їхній татусь та мама сваряться», «мабуть, всі діти ображаються та страждають, коли на них кричать, обзивають або не хочуть спілкуватися»).

 

Переглядів: 956 | Додав: вчителька | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: